منوی دسته بندی

اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه: برای تغییر قطر لوله، تغییر مسیر لوله، انشعاب گیری، اتصال لوله به دستگاه ها و.. از اتصالات گالوانیزه استفاده می شود. این دسته از اتصالات کاربرد های بی شماری در صنعت و فضای بیرونی دارد. زیرا قابلیت گالوانیزه کردن فلز، باعث محافظت این دسته از اتصالات در برابر خوردگی و فرسایش می شود. البته لوله و اتصالات گالوانیزه بیشتر برای شبکه آبرسانی استفاده می شود. از اصلی ترین مزیت های این دسته از لوله و اتصالات، مقاومت آنها به پوسیدگی نسبت به لوله های سیاه است.

اتصالات گالوانیزه هرگز نباید برای گازکشی استفاده شود. زیرا لایه ی روی، در برابر با گاز از روی لوله پاک شده و باعث بسته شدن مسیر لوله کشی گاز می شوند.

اتصالات گالوانیزه با عمر طولانی و قیمت خود، از محبوبترین اتصالات می باشند.

اندازه گیری اتصالات

اندازه ی قطر اتصالات متناسب با قطر لوله ای است که به آن وصل می­شود. به عنوان مثل اتصال ۱/۲ اینچ گالوانیزه برای لوله ۱/۲ اینچ گالوانیزه می باشد.

انواع اتصالات گالوانیزه به شرح زیر میباشد:

۱- زانو و خم:
این دسته اتصالات برای تغییر مسیر استفاده می شود. زانو معمولا در زاویه های ۴۵، ۹۰ و ۱۸۰ درجه و خم معمولا در زاویه های ۱۵، ۳۰، ۹۰ و ۱۸۰ درجه وجود دارند.

۲- درپوش
کاربرد درپوش برای مسدود کردن انتهای مسیر جریان به صورت دائم است. انواع عایق ها را مشاهده کنید.

۳- سه راهی
سه راهی به سه دسته ی تبدیل، کج و مساوی تقسیم می شود. سه راهی تبدیل، به صورت عمومی برای کاهش قطر لوله به کار میرود و سه راهی مساوی، قطر یکسانی در همه ی بازو های خود دارد. بازو ها در سه راهی مساوی، به صورت نود درجه هستند. در سه راهی کجی، بازو ها زاویه ی کوچکتر داشته و عمود بر لوله قرار نمیگیرند.

۴- روپیچ توپیچ
این اتصال رزوه ای که به عنوان تبدیل استفاده می شود، دارای دنده ی خارجی (نر) و دنده ی داخلی (ماده) است و قسمت آچارخور این نوع اتصال معمولا ۶ گوش است.

۵- بوشن
از این نوع اتصال برای اتصال دو لوله ویا یک لوله به دستگاه استفاده می شود و دارای دنده ی داخلی یا محفظه ی ساکتی است.

قطر ورودی و خروجی بعضی از بوشن ها با یکدیگر فرق دارد که به آن بوشن تبدیل گفته می شود.

۶- کپ

از این اتصال که دارای دنده (رزوه) داخلی است، برای مسدود آردن انتهای مسیرها استفاده می شود.

۷- چپقی
زانوی چپقی برای تغییر مسیر کاربرد دارند و از یک طرف دارای دنده ی داخلی و از طرف دیگر دارای دنده ی خارجی است.

۸- چهارراه
از این اتصالات برای انشعاب گیری استفاده میشود و به صورت معمول دارای ۲ الی۳ دنده ی داخلی است.

۹- مهره ماسوره
مهره ماسوره ها اتصالات چند تکه ای هستند که برای اتصال لوله و یا وسایل به دستگاه ها درمحل هایی که از لحاظ فضا و یا حرکت، محدودیت وجود دارد، بکار می رود.

۱۰- مغزی
از مغزی برای اتصال دو وسیله بهم استفاده می شود. مغزی ها عموما دارای دنده ی خارجی می باشند. ورودی و خروجی بعضی از مغزی ها با هم تفاوت داردکه به آن مغزی تبدیل گفته می شود.

۱۱- تبدیل
از این نوع اتصالات برای کاهش قطر و اتصال دو لوله با سایز متفاوت، استفاده می شود.

اتصالات گالوانیزه با قیمت مناسب در تعداد بالا در شرکت شهباز صنعت موجود می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *