منوی دسته بندی

سوئیچ اختلاف فشار

سوئیچ اختلاف فشار

سوئیچ اختلاف فشار یک نمونه خاص وسیله اندازه گیری فشار است که یک کنتالکت الکتریکی را با رسیدن فشار فرآیند به مقدار مشخصی باز یا بسته می کند. این تجهیز به طور گسترده ای در صنایع برای کنترل خودکار و بررسی بر مایعات تحت فشار استفاده می شوند. پرشر سوئیچ احتمالا با بیشتر شدن یا افت فشار، کنتاکت را قطع و وصل کند. این تجهیز را می توان برای آشکار سازی نیروی مکانیکی استفاده کرد، که این مدل برای باز کردن خودکار درب ساختمان ها استفاده می شود. پرشر سوئیچ برای اندازه گیری فشار، از یک نمونه سنسور کپسول یا بیلوز یا بوردون تیوپ یا دیافراگمیا پیستون و… استفاده می کند. در این تجهیز فشار اندازه گیری شده به سوئیچ انتقال می یابد و کنتاکت قطع و وصل می شود.

کاربرد پرشر سوئیچ در صنایع

کنترل اکسیژن در بیمارستان ها و تجهیزات پزشکی

آلارم در تجهیزات تنفسی

تجهیزات نمونه برداری

تجهیزات نوشیدنی

سیستم های تصفیه

عملکرد – سوئیچ اختلاف فشار

پرشر سوئیچ یک یا دو پورت ورودی دارد. وقتی که یک پورت داشته باشد، فشار از راه پورت وارد و به سنسور اعمال می شود. اگر فشار اعمال شده بیشتر از اندازه مشخص شده باشد، سیستم یک مدار را قطع یا وصل می کند.

این تغییر حالت دستگاه آلارمی را فعال می کند و به اپراتور تغییرات فشار را اعلام می دهد.

در صورتی که پرشر سوئیچ دو پورت داشته باشد، فشار ورودی به هر دو پورت با هم قیاس می شوند. اگر فشار دو پورت با یک دیگر فرق کند، دستگاه عمل می کند و آلارم می دهد.

مشخصات فنی

قابل تنظیم بر روی ۴ رنج مختلف

محدودیت فشار تا ۷۵۰۰Pa

دمای کاری منفی ۳۰ تا ۷۵ درجه سانتی گراد

امکان بیش از ۱۰۶ سوئیچ

اتصال الکتریکی SPDT، ۲A/250VAC، ۱A/30VDC

شهباز صنعت بهترین تولید کننده شیر های کنترل ولو و فشار شکن و تله بخار و لول گیج های صنعتی شیر پنوماتیک در کشور است. این فروشگاه بزرگ و مطمئن در جهت افزایش سطح کیفی صنایع در این حوزه محصولات خود را با نازلترین قیمت و بهترین کیفیت به فروش می رساند.

برای اطلاع از نحوه‌ی خرید به وب سایت شهباز صنعت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *