منوی دسته بندی

شیر گیوتینی استیل

شیر گیوتینی استیل چیست؟

شیر گیوتینی استیل، این شیرها به طور ایده‌آل جهت کار با جریانهای لجنی و سیالاتی که مقادیر زیادی جامد حل شده دارند، استفاده می‌گردد. به خاطر اینکه مکانیسم کارکرد این شیرها بطور کلی مستقل از سیال درون آن است. این شیرها در جاییکه خوردگی مطرح می‌شود و یا تماس با سیال مشکلاتی برای سیستم بوجود می‌آورد، استفاده می‌گردد. این نوع شیرها برای سرویسهای باز و بسته کردن و تنطیم و ایجاد جریان نیز بکار می‌روند. بطوریکه عبور سیال را بین ۱۰ تا ۹۵ درصد فلو جریان تنظیم کند. طراحی ساده این شیرها باعث افت فشار کمی می‌شود. بدنه این شیرها نیز طوری ساخته شده است که دما فشار ریتینگ آن بالا باشد.

بطور مثال بعضی از انواع خاص آن شیرهای تا محدوده دمایی (-۷۳,۲۶۰°C) و تا فشار ۲۲ بار تحمل می‌کنند. نوع ژاکت دار این شیرها جهت کنترل سیال لجنی در بسیاری از پروسه‌ها مانند تصفیه آب ، کاغذسازی استفاده می‌گردد. مهره ماسوره این نوع شیرها یکی از مزیتهای مهم آن است بطوریکه به راحتی قابل تعویض است بدون آنکه شیر از خط جدا شود.

برای باز و بسته کردن این شیر می توان از حالت های دستی و اتوماتیک مانند پنوماتیکی استفاده کرد. این شیر را می توان به صورت تدریجی باز و بسته کرد.

جنس‌های قابل دسترسی: آهنی، فولاد با بدنه های آلومینیومی و مهره ماسوره TFE

نحوه اتصال: فلنجی

موارد استفاده: لجن‌های غلیظ، سوسپانسیون ذرات بزرگ، صنایع غذایی از معایب آن احتیاج به نیروی انسداد قوی جهت بستن شیر به علت ضعیف بودن خواص خفگی

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در شهباز صنعت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *