Warning: Creating default object from empty value in /home3/shabazsa/public_html/wp-content/themes/dinakala/includes/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
فشار شکن آب | مقاله ای جامع درباره فشار شکن آب، انواع و کاربرد آن - شهباز صنعت

فشار شکن آب چیست؟ انواع و کاربردی آن

ادمین سایت ادمین سایت
126 بازدید
فشار شکن آب

فشار شکن آب دستگاهی است که به هوا کمک می کند تا خلا ایجاد شده در داخل سیستم لوله کشی بخار را پر کند. همان طور که از نامش پیدا است، فشارشکن آب خلاء ناخواسته درون یک سیستم بسته را می شکند. موارد زیادی وجود دارد که می توان درون سیستم لوله کشی بخار، به عنوان مثال در هنگام تراکم بخار، خلا ایجاد کرد.

فشار شکن آب چیست؟

فشار شکن آب دستگاهی است که به هوا کمک می کند تا خلا ایجاد شده در داخل سیستم لوله کشی بخار را پر کند. همان طور که از نامش پیدا است، فشار شکن آب خلاء ناخواسته درون یک سیستم بسته را می شکند. موارد زیادی وجود دارد که می توان درون سیستم لوله کشی بخار، به عنوان مثال در هنگام تراکم بخار، خلا ایجاد کرد.

اگر سیستم لوله کشی به درستی طراحی نشده باشد (برای بررسی وضعیت خلاء لازم است ضخامت های لوله کشی برای بررسی شرایط فشار خلاء بررسی شود)، ممکن است منجر به سقوط ناگهانی سیستم لوله کشی شود.

بنابراین در چنین شرایطی، قطع کننده های خلاء نقش مهمی در حفاظت از سیستم لوله کشی دارند که باعث می شود هوا خلاء را پر کند. فشار شکن آب به محافظت در برابر یخ زدگی و چکش آب کمک می کند و امکان تخلیه جاذبه در تجهیزات چگالشی تحت کنترل تعدیل شده را فراهم می کند.

این نوشته را هم بخوانید: شیر پنوماتیک

در واقع محافظت از منبع آب آشامیدنی خانواده شما را ایمن نگه می دارد؛ اما ممکن است آب از منبعی که حتی در نظر نگرفته اید، در معرض خطر باشد. در خارج از چاله ها، سینک ظرفشویی و سایر نقاط اطراف خانه ها و مشاغل خطر ریزش مجدد آب آلوده به سیستم لوله کشی را ایجاد می کند. همچنین فشار شکن آب یک لوله کشی ساده است که می تواند از آلودگی احتمالی جلوگیری کرده و ایمنی آب شما را افزایش دهد.

 

فشار شکن آب چه کاربردی دارد؟

فشار شکن آب یکی از چندین دستگاهی است که برای جلوگیری از برگشت آب از شیر به سیستم لوله کشی طراحی شده است. فشار شکن ها این کار را با جلوگیری از برگشت جریان خون و سیفون شدن پشت انجام می دهند. هر مکانی که آب برای هر استفاده دیگری غیر از آب آشامیدنی تأمین می شود، نیاز به نصب یک فشار شکن آب دارد.

ضروری است که دستگاه های فشار شکن آب بر ماشین های ظرفشویی تجاری، شیرهای ظرف شویی و شاخه های شلنگ سمپاش ظرفشویی نصب شوند.

 

فشار شکن چه کاری انجام می دهد؟

بنابراین برای جمع بندی مزایا، در اینجا ۴ دلیل اصلی برای قرار دادن یک فشار شکن آب در سیستم شما آورده شده است:

  • کمک می کند تا در هر شرایط عملیاتی تخلیه میعانات کامل انجام شود: برنامه های روشن / خاموش یا تعدیل کننده.
  • از چکش آب محافظت می کند.
  • به کاهش نوسانات دما و دمای ناهموار کمک می کند.
  • این به کاهش ضایعات محصول کمک می کند.

 

درک جریان برگشت

خطوط تأمین آب معمولا فشار کافی را برای جلوگیری از برگشت آب به داخل لوله حفظ می کنند. اما اگر لوله ای به دلایلی ترکیده یا قطع شود، این فشار می تواند پایین بیاید و اجازه دهد آب آلوده دوباره وارد شده و با آب تمیز مخلوط شود. در صورت کاهش فشار از طرف منبع تغذیه، هر شیر یا شاخه متصل به فشار شکن آب می تواند باعث نفوذ آب به داخل گلدان شود. آلودگی های حاصل از آبهای زیرزمینی و میکروارگانیسم ها می توانند آب آشامیدنی را آلوده کنند.

 

درک Back Siphonage

سیفوناژ پشتی می تواند هنگامی اتفاق بیفتد که تقاضای زیادی از یک منبع تأمین آب وجود داشته باشد که می تواند باعث فشار منفی در قسمت های دیگر سیستم شود. به عنوان مثال، یک مرکز ممکن است دارای دو قسمت سینک ظرفشویی و یک ماشین ظرفشویی باشد. هیچ یک از شاخه ها توسط فشار شکن آب محافظت نمی شوند.

از ماشین ظرفشویی بسیار استفاده می شود و در نتیجه فشار منفی بر روی لوله های تأمین کننده آب غرق کننده های شستشو وارد می شود. فشار منفی باعث می شود که شلنگی که در سینک ظرفشویی افتاده است، آب کثیف موجود در پایین مخزن را به داخل شلنگی که آب شیرین را آلوده می کند، بکشاند. فشار شکن سینک ظرفشویی از بروز این اتفاق جلوگیری می کند.

شاید این مطلب را هم دوست داشته باشید: مقاله ای جامع درباره تله بخار

 

فشار شکن شلنگ Bibb

فشار شکن شلنگ bibb وسیله ای رزوه ای است که به دهانه گلدان پیچ می شود. با سوپاپ سوار فنر مانع از برگشت آب به داخل لوله شما می شود. این شیر بر اساس فشار آب باز و بسته می شود.

هنگامی که آب جریان می یابد، فشار آب فشار سوپاپ را در بازدارنده برگشت جریان شلنگ باز می کند. وقتی آب را خاموش می کنید، فشار در برابر فنر روی شیر کاهش می یابد، دریچه بسته می شود و هوا به فضای اطراف شیر جریان می یابد. فشار هوا و چشمه مانع از نفوذ آب به سمت خارج شده به درون شاخه می شود.

 

فشارشکن اتمسفر

فشار شکن های جوی ساده ترین و کم هزینه ترین دستگاه هایی هستند که برای جلوگیری از برگشت آب به داخل خطوط آب در نظر گرفته شده اند. آنها با استفاده از فشار هوای خارج برای بستن یک سوپاپ چک کار می کنند. وقتی آب را روشن می کنید، فشار آب سوپاپ آب را باز می کند. وقتی آب خاموش است، فشار هوا روی شیر فشار می آورد و لوله را مسدود می کند.

فشار شکن های اتمسفر باید حداقل ۶ اینچ بالاتر از گلدان با لوله کشی از دستگاه شکن خلاء نصب شود تا آب تخلیه شود. آب از طریق شکن و به داخل شلنگ اسپری جریان می یابد. این نوع جارو شکن ها اغلب روی سمپاش های شلنگ ظرفشویی تجاری و روی خطوط آبرسانی ماشین های ظرفشویی تجاری نصب می شوند.

 

خلاءشکن نوع فشار

خلاء شکن نوع فشار اصلاح کننده خلاء جوی است. این برای استفاده در شرایطی است که منبع تغذیه تحت فشار است یا دریچه ها پایین دست قطع کننده هستند. فشار شکن نوع فشار شامل یک گلدان مجهز به فنر و دو خروس آزمایش است. گیج های متصل به خروس های آزمایشی امکان کنترل مداوم فشار را فراهم می کنند.

 

فشار شکن بخار چگونه کار می کند؟

فشار شکن مانند یک سوپاپ ساده عمل می کند. هوای بیرون مجاز است از طریق ورودی هوا وارد سیستم شود. با این حال، هنگامی که بخار یا آب سعی در فرار دارد، فشار شکن محکم بسته می شود.

 

نصب فشار شکن

واحد باید در موقعیت عمودی نصب شود و باید در بالاترین نقطه سیستم قرار گیرد.

دسته بندی تجهیزات صنعتی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

یک پاسخ به “فشار شکن آب چیست؟ انواع و کاربردی آن”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت