منوی دسته بندی

ناودانی

ناودانی چیست؟

ناودانی پروفیل با سطح مقطع U شکل است و جزو پروفیل های صنعتی و ساختمانی میباشد که با مقطع باز تولید میشود که به سه حالت تولید می شوند: پرسی، که توسط پرس به شکل مورد نظر تولید می شود.

فابریک، از همان اول پروسه تولید، از خط تولید خارج می شود و به صورت نورد گرم و نورد سرد تقسیم بندی میشوند.

انواع ناودانی

یکی از پروفیل های ساختمانی و صنعتی با مقاطع باز، ناودانی می باشد که در ۲ نوع مشبک و ساده با مشخصات زیر عرضه می گردد:

مشبک

از ورق گرم، گالوانیزه شده به صورت سرد یا گرم، تولید می گردد و جهت مصارف گوناگون نظیر موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

جهت ساخت قفسه های مستحکم فولادی – نصب سنگ بصورت خشک – سازه های سبک فولادی

ساده

ناودانی های صنعتی و ساختمانی که با ورق گرم تولید می شود و می تواند در صورت نیاز به صورت گرم یا سرد گالوانیزه شود.

این محصول در ابعاد ۸ ،۱۰ ،۱۲ ،۱۴ ،۱۶ تولید می گردد و از ارتفاع ۳۰ تا ۴۰۰ میلیمتر موجود بوده و بیشتر برای ساختن پل های باربر و موارد دیگر به کار می رود.

کاربرد ناودانی

مقطعی فولادی است که ازنورد بیلت هایی از جنس فولاد کربنی که شکل سطح مقطع آن متشکل از یک جان افقی و و دو بال عمودی به شکل حرف U انگلیسی است (و در زوایای داخلی مقطع، انحنای گردی وجود دارد)؛ حاصل می شود.

شکل آنها، ساختاری برتر برای پروژه های ساختمانی فراهم می کند، و این محصول ایده آل برای فریم و پایه های مورد استفاده در ماشین آلات، اسکلت کامیون، چارچوب، ترمیم بناهای معماری، تشکیلات دریایی، ساختمان، تجهیزات ساخت و ساز و غیره است و بسته به کاربرد آن به انواع ” C ” و ” U ” طبقه بندی شده اند.

از این رو دو استاندارد ابعادی UPE و UPN وجود دارد . UPE برای ناودانی C با بال های موازی و UPN برای ناودانی U با بال های مخروطی استفاده می شوند.

ناودانی ( UNP )

یکی از پروفیل های ناودانی در کشور می باشد و این نوع دارای وزن سنگین تر نسبت به ناودانی های دیگر در بازار کشور میباشد.

معمولا استفاده از آنها بیشتر در پروژه های بزرگ یا پروژه های صنعتی که نیاز به این نوع دارند است و دارای ضخامت بیشتری بوده پس در نتیجه دارای وزن بیشتری می باشد.

ناودانی سنگین UNP مطابق با استاندارد اروپا DIN1026 از سایز ۴۰ الی ۴۰۰ به صورت انبوه از کارخانجات کشور ترکیه وارد کشور میشود.

به تازگی از کشور چین نیز توسط بازرگانی آهن مرکزی وارد می شود که با همین استاندارد می باشد و دارای قیمت مناسب تری نسبت به دیگر ناودانی UNP یا ناودانی اروپایی می باشد.

کاربرد ناودانی ( UNP )

۱- تکی و یا جفت در باد بندها

۲- به صورت تکی و دوبل در تیر ها

۳- به صورت جفت و به شکل قوطی در ستون ها

۴ – به صورت جفت در خرپا سازی

شهباز صنعت خرید و فروش انواع آهن آلات ساختمانی از قبیل تیرآهن و هاش، ورق، نبشی، میلگرد، مش و رابیتس، چهارپهلو، ریل، پروفیل، قوطی،با متریال فولادی، استنلس استیل، آلومنیمی، مسی و آلیاژی و آنها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *