Warning: Creating default object from empty value in /home3/shabazsa/public_html/wp-content/themes/dinakala/includes/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
شیر پنوماتیک عیوض | نحوه عملکر شیر پنوماتیک عیوض و خرید آن - شهباز صنعت

نحوه عملکرد شیر پنوماتیک عیوض

ادمین سایت ادمین سایت
109 بازدید
شیر پنوماتیک عیوض

در این مطلب به عملکرد شیر پنوماتیک عیوض پرداخته می شود. یک شیر پنوماتیک به عنوان شیر کنترل جهت نیز شناخته می شود. عملکرد اصلی یک شیر پنوماتیک تغییر جریان هوا است. این شیرها قادر به حفظ فشار هستند. دامنه شیرهای بادی گسترده است و انواع مختلفی از شیرهای بادی وجود دارد. شیرهای پنوماتیک با توجه به سبک، نوع، اصل طراحی، نوع عملکرد، اندازه و کاربرد آنها دسته‌بندی می شوند.

عملکرد شیر پنوماتیک عیوض چگونه است؟

شیر پنوماتیک می تواند ساده ترین عملکرد روشن و خاموش کردن یک مسیر جریان واحد را به کنترل دقیق تناسب فشار و جریان انجام دهد. دریچه هایی که در صنایع پنوماتیک استفاده می شوند، بیشتر عملکرد کنترل دارند؛ این را می توان به عنوان عملکرد شیر در هر فرآیند یا کنترل یک مقدار توصیف کرد. یک عملکرد کنترل نیاز به انرژی کنترل دارد. ما می توانیم انرژی کنترل را از طریق حالت تحریک بدانیم.

شیر پنوماتیک عیوض چیست؟

شیر پنوماتیک عیوض را می توان استفاده از هوای تحت فشار تا حدی حرکت مکانیکی توصیف کرد. پنوماتیک در شیرهای کنترل نیز استفاده می شود. همچنین پنوماتیک کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف دارد. این برنامه هم چنین کاربردهای دیگری مانند دندان پزشکی، ساخت و ساز و استخراج دارد. سوخت برای تولید انرژی پنوماتیک هوا است.

شیر پنوماتیک

نحوه عملکرد شیر پنوماتیک عیوض

شیرهای کنترل پنوماتیک عیوض می توانند فشار را به صورت کنترل شده با کمک محرک ها و موقعیت دهنده ها با یک کنترل کننده برای هدایت آنها کاهش دهند. کنترل کننده ها قادر به درک نوسانات فشار هستند و می توانند سیگنال عرضه هوا به موقعیت دهنده پنوماتیک را تنظیم کنند.

یک موقعیت یاب پنوماتیک هوا را به دیافراگم باز کننده دریچه تأمین می کند. از فنرها به عنوان نیروی مخالف استفاده می شود که باعث بسته شدن دریچه ها در اثر از دست دادن فشار هوا یا کاهش فشار آن بر دیافراگم می شود. شیرهای کنترل پنوماتیک به طور گسترده ای در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند.

 

انواع شیر پنوماتیک عیوض کدامند؟

شیرهای پنوماتیک عیوض با توجه به عملکردی که دارند به گروه های خاصی طبقه بندی می شوند.

  • شیرهای کنترل جهت دار
  • شیرهای برگشتی
  • شیرهای کنترل جریان
  • شیرهای کنترل فشار

شیرهای کنترل جهت دار

عملکرد مهم سوپاپ کنترل جهت، کنترل جهت جریان در مدار پنوماتیک است. این دریچه ها می توانند جریان هوا را تنظیم کنند و همچنین قادر به شروع و توقف جریان هوا هستند. شیرهای کنترل جهت دار قادر به کنترل نحوه عبور هوا هستند.

شیر پنوماتیک عیوض برگشتی

این شیرها همچنین برای کنترل جریان هوا استفاده می شوند و جریان هوا را فقط در یک جهت در جهت دیگر جریان هوا مسدود می کنند. این شیرآلات به گونه ای طراحی شده اند که علاوه بر این توسط فشار هوا در پایین دست بارگیری می شود و از عملکرد عدم بازگشت پشتیبانی می کند. دریچه های برگشت ناپذیری خاص وجود دارد که می توانند کنترل های پنوماتیک را انجام دهند: شیر کنترل، شیر شاتل، شیر خروجی سریع و دو شیر فشار.

شیرهای کنترل جریان

این شیر قادر به تنظیم جریان هوا است و عمل کنترل به جریان هوا که از شیر عبور می کند محدود می شود؛ در صورت باز بودن، با حفظ حجم تنظیم شده در واحد زمان.

شیر پنوماتیک عیوض کنترل فشار

در شیرهای کنترل پنوماتیک که کنترل می شود، می توان کنترل فشار را انجام داد. این نوع شیرهای کنترل می توانند فشار هوا را در شیر کنترل کنند. بنابراین اساسا این دریچه ها می توانند فشار جریان هوا را در شیرها کنترل کنند. شیرهای کنترل فشار به سه نوع طبقه بندی می شوند: شیر محدود کننده فشار، شیر توالی فشار و شیر کاهش فشار.

اجزای اصلی دریچه های پنوماتیک کدام اند؟

دریچه های کنترل جهت در هر مدار پنوماتیک حیاتی هستند. جریان هوا را جهت کنترل یا تسریع عملیات کنترل یا مسدود می کنند. یک روش طبقه بندی شیرهای کنترل جهت دار توسط مسیرهای جریان در شرایط مختلف عملیاتی است. عوامل مهم تعداد موقعیت های احتمالی سوپاپ و تعداد پورت ها و مسیرهای جریان هستند.

در یک شیر پنوماتیک، سوپاپ ها سوئیچینگ و مسیریابی هوا را کنترل می کنند. دریچه ها باید جریان هوای فشرده را کنترل کنند و آن ها باید جریان خروجی را به جو کنترل کنند. در یک مدار سوئیچ پنوماتیک از دو نوع سوپاپ استفاده می شود که شیر ۲/۳ و ۲/۵ هستند. سیلندر هوا در اندازه ها و اشکال مختلفی وجود دارد. وظیفه اصلی سیلندر تبدیل انرژی موجود در هوای فشرده به حرکت مستقیم است.

انواع محرک های پنوماتیک

یک محرک پنوماتیک انرژی را به حرکت تبدیل می کند. انواع خاصی از محرک های پنوماتیک وجود دارد. آنها محرک های دوار، سیلندر پنوماتیک، گیرنده ها، محرک های بدون میله، مولد های خلا هستند. این محرک ها برای عملکرد خودکار شیر استفاده می شوند.

این محرک سیگنال هوا را به حرکت ساقه سوپاپ تبدیل می کند و با کمک فشار هوایی که بر دیافراگم وارد می شود یا پیستونی که به ساقه متصل است انجام می شود. از این محرک ها برای دریچه گاز برای باز و بسته شدن سریع استفاده می شود.

اگر فشار هوا دریچه را باز کند و دریچه با عمل فنر بسته شود، محرک عملکرد معکوس دارد. اگر فشار هوا دریچه را ببندد و عملکرد فنر دریچه را باز کند، آنگاه مستقیم عمل می کند.

شیر پنوماتیک عیوض

شیر برقی چگونه با شیر پنوماتیک متفاوت است؟

عملکرد شیر برقی کاملا به برق بستگی دارد؛ اما دریچه پنوماتیک با کمک نیروی الکترومغناطیسی کار می کند. برای حرکت قطعات از هوای فشرده نیز استفاده می شود.

شیر پنوماتیک ۳ طرفه چیست؟

شیرهای سه طرفه بیشتر شبیه شیرهای دو طرفه هستند و تفاوت آنها در این است که از یک پورت اضافی برای تخلیه هوای پایین دست استفاده می شود. این دریچه ها قادر به کنترل سیلندرهای تک کاره یا برگشت فنر و هر باری هستند که باید تحت فشار قرار گرفته و به طور متناوب تخلیه شوند.

شیر الکترو پنوماتیک

از شیرهای الکترو پنوماتیک برای عملکرد خاموش ساده استفاده می شود. در این شیر می توانیم فشار را با باز کردن دستی یک دریچه، به طور خودکار با تشخیص فشار آن یا با ارسال سیگنال الکتریکی کنترل کنیم.

 

خرید شیر پنوماتیک عیوض از شهباز صنعت

درصورتی که قصد تهیه شیر پنوماتیک عیوض را دارید میتوانید از شهباز صنعت که تولید کننده شیرآلات کنترلی میباشد اقدام کنید. برای دریافت مشاوره و خرید میتوانید از طریق شماره ۰۹۱۲۳۱۷۸۸۱۰ افدام کنید.

دسته بندی تجهیزات صنعتی شیر پنوماتیک کنترل ولو
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت