منوی دسته بندی

سوئیچ اختلاف فشار

سوئیچ اختلاف فشار یک مدل خاص وسیله اندازه گیری فشار است که یک کنتالکت الکتریکی را با رسیدن فشار فرآیند به مقدار خاصی باز یا بسته می کند. این تجهیز به صورت گسترده ای در صنایع برای کنترل خودکار و نظارت بر مایعات تحت فشار استفاده می شوند. پرشر سوئیچ ممکن است با افزایش یا افت فشار، کنتاکت را قطع و وصل کند. این تجهیز را می توان برای آشکار سازی نیروی مکانیکی به کار برد،که این مدل برای باز کردن خودکار درب ساختمان ها به کار می رود. پرشر سوئیچ برای اندازه گیری فشار، از یک مدل سنسور کپسول یا بیلوز یا بوردون تیوپ یا دیافراگمیا پیستون و… استفاده می کند. در این تجهیز فشار اندازه گیری شده به سوئیچ منتقل می شود و کنتاکت قطع و وصل می شود.

کاربرد پرشر سوئیچ در صنایع

مانیتور اکسیژن در بیمارستان ها و تجهیزات پزشکی

آلارم در تجهیزات تنفسی

تجهیزات نمونه برداری

تجهیزات نوشیدنی

سیستم های تصفیه

عملکرد – سوئیچ اختلاف فشار

پرشر سوئیچ یک یا دو پورت ورودی دارد. در حالتی که یک پورت داشته باشد، فشار از طریق پورت وارد و به سنسور اعمال می شود. اگر فشار اعمال شده بیشتر از مقدار تنظیم شده باشد، سیستم یک مدار را قطع یا وصل می کند.

این تغییر حالت در وضعیت دستگاه آلارمی را فعال می کند و به اپراتور تغییرات فشار را هشدار می دهد.

در حالتی که پرشر سوئیچ دو پورت داشته باشد، فشار ورودی به هر دو پورت با هم مقایسه می شوند. اگر فشار دو پورت با یک دیگر متفاوت باشد، دستگاه عمل می کند و آلارم می دهد.

مشخصات فنی

قابل تنظیم بر روی ۴ رنج مختلف

محدودیت فشار تا ۷۵۰۰Pa

دمای کاری منفی ۳۰ تا ۷۵ درجه سانتی گراد

امکان بیش از ۱۰۶ سوئیچ

اتصال الکتریکی SPDT، ۲A/250VAC، ۱A/30VDC

شهباز صنعت بهترین تولید کننده شیر های کنترل ولو و فشار شکن و تله بخار و لول گیج های صنعتی شیر پنوماتیک در کشور است. این فروشگاه بزرگ و مطمئن در جهت افزایش سطح کیفی صنایع در این حوزه محصولات خود را با نازلترین قیمت و بهترین کیفیت به فروش می رساند.

برای اطلاع از نحوه‌ی خرید به وب سایت شهباز صنعت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.