منوی دسته بندی

هاش

شهباز صنعت خرید و فروش انواع هاش فروش انواع آهن آلات صنعتی و ساختمانی تیر آهن و هاش، ریل صنعتی، نبشی و ناودانی، سپری، انواع ورق ،سپری، میلگرد، لوله های فلزی، قوطی و پروفیل

تیرآهن هاش چیست؟

این نوع تیر آهن و هاش در واقع یکی از مصالح مهم ساختمانی می باشد که معمولاً در قسمت اسکلت های فلزی ساختمان سازی استفاده می شود و نقش بسیار مهمی هم در ساختمان سازی ایفا می‌کند.

زیرا اسکلت اصلی ساختمان ها را این تیرآهن های هاش تشکیل می‌دهند، و البته که این نوع تیرآهن در فعالیت های عمرانی نیز نقش پر رنگی ایفا میکند.

تمام حرکاتی که یک ساختمان در مقابله رانش زمین و یا حرکات زمین عمل دارد توسط تیر آهن هاش خنثی می شود  تا ساختمان از بین نرود.

در واقع بسیاری از تیر آهن هایی که در ساختمان ها برای مقاومت در برابر زلزله قرار داده می شوند براساس همین تیر آهن هاش است.

تیرآهن های هاش  در پروژه های صنعتی نیز بسیار کاربرد دارد و یکی از سازه های پر استفاده در صنعت و فعالیتهای عمرانی به حساب می آید.

به طور کلی می‌توان گفت حتی راهنما انواع و شکل های مختلفی دارند که تیراهن هاش او نیز یکی از انواع تیرآهن ها می‌باشد که در صنعت مورد استفاده قرار میگیرد.

مهمترین شاخصه تیرآهن های هاش

ضخامت تیرآهن هاش در تمام قسمت های سازه یکسان می باشد

از مهمترین شاخصه های هاش این است که ضخامت تیرآهن هاش در تمام قسمت های سازه یکسان می باشد و در صورتی که شما از دو سر تیرآهن هاش به آن بنگرید متوجه خواهید شد که ضخامت در تمام قسمت ها یکسان است و تیرآهن کاملاً تراز می‌باشد و ضخامت کاملا یکسانی را دارا می باشد.

این ویژگی بارز تیرآهن های هاش می باشد و البته که این نوع تیرآهن از محبوبیت بیشتری در بین خریداران برخوردار می باشد و در بازار هم از رونق بیشتری دارا می باشد.

البته که کیفیت تیرآهن ها می تواند متفاوت باشد و با توجه به شرکت و سازنده می‌تواند تیرآهن شما هم کیفیتی متفاوت داشته باشد.

تیرآهن ها هم باید بر اساس استاندارد جهانی و استانداردهای ایران و اروپا ساخته شود و دارای استاندارد هایی که باید برخوردار باشند داشته باشند تا کیفیت مورد نظر مشتری در سازه تامین شود.

به شرکتی که از آن تیرآهن های مربوط به پروژه مورد نظر تان را خریداری می‌کنید توجه کنید زیرا کیفیت تیرآهن بسیار مهم و نقش اساسی در ساخت و ساز شما ایفا می کند.

کیفیت تیرآهن ها و اینکه ساخته کدام کشور ها، برآورد بر اساس کدام استاندارد ها می باشد کاملا قابل تشخیص می باشد.

ضخامت تیرآهن در تمام قسمتهای سازه یکسان می باشد.

یکی از مهمترین شاخصه های تیرآهن های تولیدات کشورهای اروپایی این می باشد که ضخامت تیرآهن در تمام قسمت های سازه یکسان می باشد و در صورتی که شما از دوسر تیرآهن به آن بنگرید متوجه خواهید شد که ضخامت در تمام قسمت ها یکسان می باشد و تیر آهن کاملاً تراز می‌باشد و ضخامت کاملا یکسانی را دارا می باشد.

این ویژگی بارز تیرآهن های کمپانی های اروپایی می باشد و البته که این نوع تیرآهن از محبوبیت بیشتری در بین خریداران برخوردار می باشد و رد بازار هم از رونق بیشتری دارا می باشد.

بررسی انواع هاش

تیرآهن هاش انواع  متفاوتی دارند از جمله : تیرآهن بال باریک ، تیر آهن بال متوسط، تیر آهن بال پهن از انواع آنها هستند.

همچنین از نظر وزنی نیز دارای چند دسته بندی می باشند

از جمله : تیر آهن معمولی IPE و تیر آهن سبک HEA و تیر اهن سنگین HEB و تیر آهن عریض i می باشند.

کشور های سازنده آن شامل: اسپانیا، کره جنوبی، اکراین و در سال های اخیر نیز در ایران نیز تولید میشود.

سایز هایی که اینگونه تیرآهن ها ساخته می شوند شروع سایز از ۱۰۰ میلیمتر میباشد تا ۵۰۰ میلیمتر در طول ۱۲ متر تولید می شوند.

بررسی تیرآهن HEB

این نوع تیر آهن در واقع دارای یک ویژگی منحصر به فرد می باشد و آن هم این می باشد که بال تیرآهن و جان تیر آهن در این نوع با یکدیگر برابر می باشند.

لازم به ذکر است توضیح دهیم که جان تیرآهن، ارتفاع پشت تا پشت تیرآهن هاش می باشد.

این نوع تیر آهن در دسته بندی تیر آهن های هاش سنگین به حساب می آید یعنی تیرآهنی بال پهن می باشد و البته که دارای ضخامت بیشتری نسیبت به تیرآهن HEA می باشد.

تیرآهن هاش بال پهن HEB در واقع یکی از پر فروش ترین ها در تیرآهن هاش میباشد و واحد مرکزی واردات آهن، واردات این محصول را در مهم ترین فعالیت خود میداند و در سایز های ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ وارد می کند.

البته در کشور عزیز خودمان هم در کارخانه ذوب آهن اصفهان نیز  از این نوع تیر آهن هاش در سایز های ۱۶۰، ۱۸۰ و ۲۰۰ تولید میشود و در بازار موجود می باشد.

اما نکته ایی که باید اینجا ذکر شود این می باشد که سایز های ۷۰۰ تا ۱۰۰ تیرآهن بال پهن سنگین هاش از جمله محصولاتی می باشند که بسیار کم مصرف هستند به همین دلیل تولیداتشان هم بسیار کم می باشد و به ندرت در بازار موجود هستند.

شهباز صنعت خرید و فروش انواع هاش فروش انواع آهن آلات صنعتی و ساختمانی تیر آهن و هاش، ریل صنعتی، نبشی و ناودانی، سپری، انواع ورق ،سپری، میلگرد، لوله های فلزی، قوطی و پروفیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.