منوی دسته بندی

همه چیز درباره برند honeywell

honeyewell
honeyewell

تاریخچه شرکت honeyewell

honeyewell در سال ۱۸۸۵  با اختراع damper flapper فعالیت خود را آغاز کرد. امروزه Honeywell  یک شرکت بین المللی است که تامین کننده پیشرو در سیستم های کنترل خانگی، اداری، صنعتی و تولید کننده قطعات و تجهیزات برای اکتشافات فضایی آمریکا است.

محصولات هانیول شامل موتورهای توربو پراپ، سیستم های ایمنی پرواز و فرود، اتوماسیون و کنترل گرمایش، تهویه، پلیمرهای الکترونیک، الیاف، مواد اصطکاک و محصولات خودروهای مصرفی است.

شروع فعالیت honeywell  در تجارت ترموستارت

در سال ۱۸۸۳، زمانی که برای گرما از زغال سنگ استفاده می شد. و به طور دستی ذغال سنگ را جابه جا می کردند.آلبرت بوتز وسیلیه ای را اختراع کرد تاهنگامی که خانه خیلی سرد می شود کوره را بلند کند و شعله های آتش خانه را گرم کند. در سال ۱۸۸۶ این دستگاه ثبت اختراع شد. در سال های اول فعالیت، این شرکت با مشکلات مالی و چندین بار تغییر نام مواجه شد. این شرکت در در سال ۱۸۹۳ به شرکت تنظیم کننده و حرارت الکتریکی تبدیل شد.

در سال ۱۸۹۸ ویلیام سوئیت، تاجری که در سال ۱۸۹۱ به شرکت ملحق شده بود. مدیریت شرکت را به دست گرفت. او مسئولیت بازاریابی damper را بر عهده گرفت و تبلیغات را افزایش داد و حتی خود با فروشندگانش برای فروش محصول به خانه های مردم می رفت.

فلپر دمپرهایی سوئیت فروخت تا سال ۱۹۰۷ ظاهر یکسانی داشتند ولی بعد ازآن یک ساعت به این دستگاه اضافه شد و این ترموستات قادر بود که اجازه دهد دمای خانه در شب خنک شود و صبح گرم شود.

در سال ۱۹۱۳ این شرکت تمرکز خود را بر روی تولید و ساخت ترموستات گذاشت. با ادامه گسترش بازار گرمایش خانگی، بسیار از شرکت ها شروع به تولید محصولات برای رقابت با تنظیم کننده آنها کردند و در سال ۱۹۲۷ با شرکت Honeywell واقع در ایندیانا ادغام شد.

کمک honeyewell به ارتش

هارولد سوییت در سال ۱۹۴۳ زمانی که ویلیام سوئیت مدیریت هانیول را برعهده داشت و در اغاز جنگ جهانی دوم، ارتش از گروهی از مهندسان هانیول که بر روی سیستم های تنظیم کننده حرارت کارکرده بودند دعوت کرد تا یک خلبان  بمب افکن خودکار ایجاد کنند که خوانش دقیق مختصات ارتفاع بالارا ارائه دهد. این شرکت همچنین یک رگولاتور توربو و یک سیستم کنترل اتش پیچیده تولید کرد. هانیول با پایان جنگ کار خود را به عنوان یک پیمانکار دفاعی بزرگ آغاز کرد.

هانیول پس از جنگ

هانیول پس از جنگ دو هواپیما خرید و آنها را به آزمایشگاه های پرواز برای کارکنان هوانوردی و تحقیقاتی خود تبدیل کردو شروع به خرید شرکت های مرتبط با ساخت ابزار های کنترلی کرد.

یک نمونه از این شرکت های خریداری شده در سال ۱۹۵۰  شرکت صنعتی فری پورت بود که میکرو سوئیچ تولید می کرد و این میکرو سوئیچ ها در ماشین های خودکار، تجهیزات صنعتی، تانک ها و سیستم ای موشک هدایت شونده استفاده می شدند. به طور کلی آنها مقدار کمی نیروی فیزیکی برای فعال کردن وسایل الکترونیکی نیاز داشتند.

ورود honeyewell به تجارت کامپیوتر و هوافضا

شرکت paytheon که یک شرکت الکترونیکی بود به هانیول پیشنهاد همکاری در زمینه تجارت کامپیوتر را داد و هانیول پیشنهاد این شراکت را پذیرفت و در سال ۱۹۵۷ این شرکت اولین خط کامپیوتر های اصلی خود را نصب کرد بخش های هوا فضای شرکت نیز به سرعت  در حال توسعه بودند. از زمان تولید اولین خلبان خودکار در سال ۱۹۴۱ هانیول در خط مقدماتی فناوری قرار داشت و در سال ۱۹۶۱ برنده مناقصه  ساخت وسایل نقلیه فضایی (NASA)شد.

این شرکت در تمامی ماموریت های فضایی آمریکا شرکت داشت و سیستم های کنترل دیجیتالی پرواز و نمایشگرهای عملکردی شاتل های فضایی را تامین کرد.

با اینکه هزینه های تحقیق و توسعه در حوزه فناوری بسیار زیاد بود در سال ۱۹۷۰ هانیول با خرید بخش کامپیوتر سیستم های بزرگ جنرال الکتریک ، دنیای تجارت را شوکه کرد.

هانیول با این اقدام خود، کسب و کار خود را با نام سیستم های اطلاعاتی هانیول (HIS) اضافه کرد این اقدام هانیول را در جایگاه دوم صنعت کامپیوتر قرارداد.

زمان آشفته برای honeyewell

در اوایل دهه ۱۹۷۰ برای هانیول دوران سختی بود. این شرکت به دلیل مشارکت در جنگ جنوب شرقی آسیا و سرمایه گذاری در آفریقای جنوبی،  باز خورد منفی  زیادی را علیه هانیول به وجود آورد با وجود بازخورد منفی زیادی که وجود داشت هانیول اعلام کرد تا زمان پایان درگیری در شرق آسیا به حمایت خود ادامه می دهد.

هنگامی که بخش کامپیوتر ایجاد شد هانیول در سال ۱۹۸۶تصمیم گرفت که بیشتر سهام خود را به شرکت بول فرانسه و شرکت NEC ژاپن بفروشد و یک سرمایه گذاری سه جانبه مشترک را ایجاد کند . واگذاری بیشتر سهام هانیول باعث شد که بیشتر تمرکز خود را بر فروش سیستم های ترموستات، محصولات اتوماسیون و تجهیزات هوا فضا و دفاعی تمرکز کند.

در دهه های پایانی قرن بیستم، هانیول یک نیروی قدرتمند در بخش های دولتی و خصوصی بود. در اواسط دهه ۱۹۸۰، این شرکت بیش از ۳۵ بخش ، ۸۰ شرکت تابع و دفتر  در تمام ۱۵۰ ایالت و در سراسر جهان داشت در سال ۱۹۸۶، این شرکت هوا فضای sperry را خریداری کرد که اکنون در بخش هوا فضای Honeywell گنجانده شده است.

هانیول با بستن قراردادهای میلیون دلاری سیستم های هدایت و مهمات  برای دفاع از کشور و برای بخش نظامی می ساخت. در همین حال فروش بخش کنترل انرژی و خانه هانیول در سال ۱۹۸۷ به ۳ میلیارد دلار رسید.

Allied signal

در سال ۱۹۹۹ هانیول با Allied signal   ادغام شد که منجر به یک اصلاح بزرگ و افزایش سرمایه گذاران تجاری این شرکت شد.

شرکت Allied signal هانیول را به قیمت ۱۳.۸ میلیارد دلار خریداری کرد. شرکت Allied signal در سال ۱۹۲۰ تشکیل شد، زمانی که پنج شرکت شیمیایی باهم ترکیب شدند و شرکت Allied cheminal و Dye corporation را ایجاد کردند در سال ۱۹۸۵ این شرکت با signal ادغام شد و به یکی از شرکت های پیشرو در زمینه فناوری و تولید در میانگین صنعتی “داو جونز” تبدیل شد.

این شرکت تجهیزات هواپیما مانند موتور، ترمز، ضبط اطلاعات پرواز، سیستم های هشدار، سیستم های جلوگیری از برخورد و ضبط کننده صدای کابین خلبان را تولید می کرد.

در زمان ادغام ، Allied signal حضور قدرتمندی در صنایع تجهیزات هواپیما ایجاد کرده بود. این ادغام مکمل بخش سیستم کنترل هواپیمای هانیول و تقویت عملیات هوا فضا بود.

honeyewell
honeyewell

honeyewell و رشد جهانی

ترموستات ها امروزه نیز بخش عمده ای از تجارت هانیول هستند تجارت مرتبط با خانه یک چهارم فروش هانیول را تشکیل می دهندو در عرصه تجاری ،Honeywell سیستم های کنترل کامپیوتری را طراحی می کند که جریان گرما و برق را برای ساختمان های بزرگ تنظیم می کند و همچنین  سوئیچ ها، قطعات الکترونیکی و موتورهای خود را برای این سیستم ها تولید می کند. این شرکت همچنین وارد تولید تکنولوژی ساختمان های هوشمند شده است که خود را با بسترهایی تنظیم می کنند که می توانند خطوط تلفن، دستگاه های کنترل و سیستم های اطلاعاتی ساختمان را به یکدیگر متصل کند.

برای اطلاع از تاریخچه و اطلاعات کلی برندهای سامسون، ویکا، فیشر مقالات مارا دنبال کنبد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *